استارتاپهای نوپا در ایران چه اشتباهاتی مرتکب می شوند؟ | بلاگ

استارتاپهای نوپا در ایران چه اشتباهاتی مرتکب می شوند؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 

اکثر استارتاپهای نوپا در ایران و حتی شرکتهایی که قصد دارند کارآفرینی سازمانی انجام دهند مسیر مشابهی را طی کرده و اشتباهات یکسانی را مرتکب می شوند.

استارتاپهای نوپای زیادی را مشاهده کردم که آگاهانه یا ناآگاهانه چنین عمل کردند و برخی از آنها نیز طی تماس با من، مشکلاتی را بیان می کنند که عمده آنها، از همین اشتباهات نشأت می گیرد.

خوشبختانه روز به روز بر تعداد استارتاپهای نوپا که از دل شتابدهنده ها و یا استارتاپ ویکندها متولد شده و رویه ای حرفه ای را از همان ابتدای امر پی می گیرند بیشتر شده و این امر، جای خوشحالی دارد.

اما به دلیل تعداد بالای افرادی که آموزش کافی ندیده اند و استارتاپ خود را در مسیری اشتباه حرکت می دهند بر آن شدم تا این مقاله را بنویسم.

استارتاپهای نوپا چه اشتباهاتی مرتکب می شوند؟

 

۱-عدم شناخت صحیح و کافی از بازار

همانطور که می دانیم مرحله اعتبارسنجی ایده و تحقیقات پیش از اجرا، از مراحل کلیدی هر استارتاپ نوپا به شمار می رود؛ اما عدم آگاهی از تاثیر آن در موفقیت و شکست استارتاپ و عدم آگاهی از روشهای انجام این امر سبب می شود چشم بسته وارد میدان شده و محصولی تولید کنند که با نیاز و شرایط بازار تناسب ندارد.

.

۲-عدم تعریف مزیت رقابتی

متاسفانه بحث مزیت رقابتی در میان عمده استارتاپهای ایرانی -که وارد فضای رقابتی می شوند- مبحث ناشناخته ای بوده و به آن پرداخته نمی شود. در فضای رقابتی بازار، کسب و کارهای نوپا سعی می کنند با تعریف مزیت رقابتی نسبت به رقبای خود، سهم بازار را به دست آورند اما هنوز راه اندازی کسب و کارهایی نظیر فروشگاه اینترنتی در ایران، بدون تعریف مزیت رقابتی صورت می گیرد.

.

برای مطالعه سایر اشتباهات استارتاپها، به لینک زیر در سایت آراتیس مراجعه کنید:

استارتاپهای نوپا در ایران چه اشتباهاتی مرتکب می شوند؟​

 

 

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 27 مهر 1395 ساعت: 10:04