اکوسیستم استارتاپی ایران : آسیب شناسی تحلیلی و تحلیل تجربی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  در مورد چیستی و چرایی استارتاپها، عوامل موفقیت و شکست استارتاپها و مواردی از این دست، نوشته‌ها و کتاب‌های متعددی منتشر شده است. اما در این مقاله قصد دارم نکاتی کلیدی و فراتر از تئوری‌های استارتاپی را برای شما بیان کنم؛ نکاتی که در مورد اکوسیستم استارتاپی ایران صدق کرده و با تجربه به آنها رسیده‌ام.

  پیشنهاد می‌کنم کلیه نکات و آموزشهای زیر را چند بار مطالعه کرده و برای دوستان استارتاپی خود ارسال کنید؛ چرا که آگاهی از این نکاتی که در فضای اکوسیستم استارتاپی ایران جریان دارد می‌تواند علاوه بر کاهش احتمال شکست استارتاپ شما، موفقیت‌تان در این اکوسیستم را نیز چند برابر کند.

  متاسفانه تب و تاب استارتاپی به حدی اوج گرفته که هر جوان دانشجویی سودای بنیانگذار شدن، Founder و CEO بودن استارتاپ خود را در سر می‌پروراند!

  گرچه این رویاپردازی‌ها بخش جذاب و جدانشدنی استارتاپی‌ها به شمار می‌رود اما مشکل اینجاست که در ایران، مسیرهای کوتاه‌مدت محبوبیت بیشتری دارد.

  کثرت و تبلیغات شتابدهنده‌ها و رویدادهای استارتاپی هم به خودی خود به این سودا دامن می‌زند. در حالی که اگر همین جوانان استارتاپی مدت مناسبی را در یک استارتاپ به عنوان کارآموز یا کارمند فعالیت کنند می‌توانند از نزدیک با چالشها، مسائل، دغدغه‌ها، برنامه‌ریزی‌ها، راهکارها و کلیه مسائل یک استارتاپ در اکوسیستم استارتاپی ایران آشنا شده و به آن مسلط شوند.

  در این حالت، با شناخت کافی از بازار و مسائل کسب و کار می‌توانند با قدرت بسیار بیشتری استارتاپ خود را راه‌اندازی نموده و آن را به موفقیت برساند.

  ----

  ادامه مقاله>>> اکوسیستم استارتاپی ایران

  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 4 شهريور 1396 ساعت: 13:33
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها